aytem orman urunleri  
SUNTA KARTELA İÇİN
AŞAĞIDAKİ LİNKLERİ TIKLAYIN
SUNTA KARTELA İÇİN
AŞAĞIDAKİ LİNKLERİ TIKLAYIN


  Sunta( yonga) nedir?


Yonga veya Sunta levha, odun hammaddesinin birbirinden farklı ebatlara sahip,dalı,kabuğu gövdesi gibi tahta parçacıklarının küçük parçalara yani yongalara ayrıştırıldıktan sonra bu yongaların özel karışımlı yapıştırıcı( sertleştirici madde ve hidrofobik özelliğini sağlayan maddelerle) karıştırılıp katman katman serpilerek yüksek teknolojili pres makineleriyle preslenmesi sonucu meydana çıkan plakalara verilen isimdir.

   Aşağıdaki linklerden firmaların sunta (yonga ) levha katoloğlarını görebilirsiniz.


 Yonga levhaya ilk üreten şirketin isminden dolayı yaygın olarak sunta denilmektedir. Ahşap keresteye alternatif olarak üretilmiş, ekonomik, kesimi ve montajı daha kolay olan plakalardır. Bu plakalardan prüzsüz yüzey elde edilemez. Fakat yapısı itibariyle düz hatlı bir çok uygulamada Zemin, tavan ve duvarlara lambiri döşemelerinde, iskelet uygulamalarında veya cam gibi kırılabilecek yapıda ürünlerin muhafazasında ambalajlamada da kullanılabilir. Amaca yönelik bir çok alanda kullanılmasında, fiyatının ekonomik oluşu da büyük ölçüde önemlidir. Suntalam nedir? Lam adından da anlaşılacağı üzere, sunta plakaların yüzeylerine uygulanan yapay lamine biçimidir.Emprenyelenmiş Dekor Kağıdı ile Sunta' nın (Yonga Levhanın) basınç ve sıcaklık altında birleşimi esasına dayanan teknoloji ile üretilir.Cok farklı renk ve desende elde edilebilir. İstiflenebilirliği, ağırlığı, fiyatı ve prüzsür yüzey elde edilebilirliği açısından günümüz şartlarına en uygun ahşap plakalardır. Vidalaması ve montajlanması kolaydır. Temini kolay olup, oldukça ekonomiktir.
Ağaç gibi kolay kolay ıslanmaz, yanmaz ve çizilmezdir. Çizilmeme özelliği cila uygulamalarındaki, kolaylıkla çizilme ve darbelenmelere göre daha verimlidir. Antistatik, çizilmeye, çarpmaya, sürtünmeye dayanıklı, solmaz, temizliği kolay, ucuz, estetik bakımdan kusursuz görünümlü ürünlerdir Amaç; tüketiciye ucuzluk, sağlamlık ve kullanım kolaylığı sunmaktır.


Ana Sayfa   |    Hakkımızda   |    Resim Galeri   |    Hizmetlerimiz   |    Haberler   |    e-bülten   |    Ürünler   |    İletişim   |   
Adres:Turgut Reis Mah. Çağrı Sk. No:30/A Sultanbeyli/İSTANBUL
Tel: 0 552 254 12 62
Faks: 0 216 398 19 40